Sedím tu sama v tichu a píšem. Už len pri tejto prvej vete som sa pousmiala, pretože… každé jedno slovo tejto vety sa mi teraz zdá neuveriteľné. No nadviazať na posledný článok, ktorý má viac ako rok, nie je úplne jednoduché. Za ten čas sa stalo tak mnoho. Stala som sa mamou a zmenil sa mi celý život. Naozaj to nie je len fráza. Každý mesiac je iný a plný neustálych zmien, takže mám niekedy pocit, akoby v tom prvom roku bolo vtesnaných aspoň 5 rokov môjho starého vnímania času. No jednoducho, naozaj dlho som tu nebola.

Znova sa usmievam, pretože píšem úplne prvý článok. Môj blog dostal nové miesto a rozhodla som sa, že sem staré články neprenesiem. Najprv som sa o to snažila, no čas je odteraz pre mňa veľmi vzácnou komoditou, a tiež… možno sa mi ani veľmi nechce. Staré myšlienky môjho mladšieho ja teda nechávam za sebou a sústredím sa na to, čo je teraz. Cestovateľské skúsenosti si ale doteraz veľmi vážim a tak niektoré staré články časom vytiahnem aj sem. Je to zvláštne, ale vyzerá to tak, že po pôrode si prechádza znovuzrodením úplne všetko čo bolo kedysi mojou súčasťou.

A tak tu sedím a píšem prvý článok, znova som sa musela pousmiať, pretože som si práve uvedomila, že dnes je Medzinárodný deň žien a to je celkom pekná symbolika na to začať písať nový blog, pre vás ženy. Možno by sa patrilo vám tu načrtnúť o čom budem písať, no nechcem vám tu nič sľubovať. A tak si len prajem, aby sa z tohto miesta stalo aj vaše miesto. Miesto, kde sa budete cítiť príjemne, kde si prídete oddýchnuť, načerpať novú energiu či vychutnať šálku kávy pri novom článku.

Tento prvý som si pomenovala „na novom mieste“. Dúfam, že niekto ocení tento dvojzmysel, pretože nielen blog má nové miesto, ale aj ja ho teraz píšem z nového domova. Ale to už je zas iný príbeh 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *